YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Noter Çalışanları

Noter ve Avukatlık Bürosu çalışanlarının sorularını iletebileceği, bilgi paylaşımı yapabileceği bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Noter Çalışanları

Mesaj gönderen Paşa »

Noterler, hukuk mezunu kişiler tarafından gerçekleştirilen, bireylerin haklarını güvenceye almak ve bu yolla anlaşmazlıkların önlenmesini veya hakça çözülmesini sağlamak için hukuk belgelerini düzenleyen ve onaylayan kişilerdir. Belirli bir bölgedeki iş yoğunluğu, nüfus yoğunluğu gibi hususlar hesaplanarak açılmasına karar verilir.

Noterler;
-Yapılması kanunla başka bir makam, merci veya şahsa verilmemiş olan her nevi hukuki işlemi düzenler,
-Kanunlarda resmi olarak yapmaları emredilen ve mercileri belirtilmemiş olan bütün hukuki işlemleri Noterlik Kanunu hükümlerine göre yapar
-Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi yapar,
-Alım-satım sözleşmesi yapar,
-Kanunlara uygun olarak hazırlanıp getirilen evrağın üzerindeki imza, mühür veya herhangi bir işareti veya tarihi onaylar,
-Protesto, ihbarname ve ihtarname gönderir,
-Kanunen tescili gereken işlemleri tescil eder.

Noterlerde noterin kendisi, baş katip ve diğer katipler görev yapmaktadır. Noter ve personelleri içerisinde yaşanan sıkıntılara ilişkin olarak forumumuzda paylaşımda bulunduğunuz taktirde, sıkıntıların aşılacağı, problemlerin çözülebileceği kanaatindeyiz.

Cevapla

“NOTER ve AVUKATLIK BÜROSU ÇALIŞANLARI” sayfasına dön