YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları

Ceza İnfaz Kurumu çalışanları için ayrılmış, sorunlarını iletebilecekleri, çözüm arayıp, yorum yapabilecekleri bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları

Mesaj gönderen Paşa »

Ceza İnfaz Kurumlarının nasıl ortamlar olduğunu bilmeyen veya tahmin etmeyen yoktur sanırım. İnfaz Koruma Memurları da aslında mahkumlardan çok farklı olmayan bir ortamda çalışmaktadırlar. Şöyle ki, infaz kurumlarına girişleri sırasında cep telefonu, usb bellek gibi bir eşya kesinlikle cezaevlerine sokulamaz. Retina taraması yapılır, sürekli kameralarla izlenmektedirler, mahkumlar herhangi bir olumsuzlukta kolaylıkla infaz koruma memurlarını şikayet edebilir. Bu örnekleri daha da arttırabiliriz.
Ceza İnfaz Kurumlarında, kurum müdürü, kurum müdür yardımcısı, cezaevi katibi, infaz koruma memurları ile birlikte koruma sağlanması için cezaevi jandarma bölüğü de görev yapmaktadır.
Ceza İnfaz Kurumunda sürekli olarak mahkumlarla birlikte, tetikte durulmak zorundadır. Hepsini aynı kefeye koymadan bazı mahkumların müebbet yediklerini, hiçbir şeyden korkularının olmadığını söyleyerek infaz koruma memurlarına saldırdıklarını söylediklerini ve saldırdıklarını da, yapılan en ufak bir hata nedeniyle gerek adli, gerek idari anlamda çok zor durumda kalan infaz koruma memurlarını, kurum müdür ve diğer personellerini de geçmişte gördük.
Ceza İnfaz Kurumu personellerinin burada sıkıntı, problemlerini paylaşmalarını beklemekteyiz. Böylelikle belki sıkıntıları çözüme kavuşabilir, belki büyük problemlerin küçük adımlarla çözülebileceğini hep beraber görebiliriz.

Cevapla

“CEZA İNFAZ KURUMLARI ÇALIŞANLARI” sayfasına dön