YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

İcra Dairesi Çalışanları

İcra Dairesi çalışanlarının sorunlarını dile getirebilecekleri ve bu sorunlara cevap bulup bildikleri konularda yorumda bulunabilecekleri bölüm..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

İcra Dairesi Çalışanları

Mesaj gönderen Paşa »

İcra Daireleri, İcra İflas Kanunu kapsamında, İcra Hukuk Mahkemesi hakiminin denetimi altında işlerini yürütmektedirler. İcra Müdürü, İcra Müdür Yardımcısı ve İcra Katipleri görev yapmaktadır.
İcra Daireleri, yapılan müracaatlar ile, icra takiplerini kabul etmek, dosyanın borçlusuna ödeme ve icra emrini göndermek, borçlunun malları üzerinde haciz işlemlerini gerçekleştirmek, haczedilen malların satılarak para çevrilmesi, sıra cetveli düzenlemek, elde edilen paraların sıra cetveline uygun olarak alacaklılara paylaştırmak, alacaklara ilişkin tamamen ya da kısmen elde edemeyen alacaklılar için borç ödemeden aciz belgesinin düzenlenmesi ve verilmesi, ilamlı icra işlemlerinde icranın iadesini sağlamak gibi görevleri vardır.
İcra Dairesi personelleri bu işleri gerçekleştirirken çok zor durumlarda kalabilmekte, gerek iş yerlerinde gerekse icra ve haciz işlemleri sırasında olumsuz durumlarla karşılaşabilmektedirler. Bu sebeple icra dairesi çalışanları yaşadıkları problemleri ve sıkıntıları buradan paylaşabilir. Karşılıklı istişare halinde bu problemlere çözümler arayabiliriz.

Cevapla

“İCRA DAİRESİ ÇALIŞANLARI” sayfasına dön