YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Temyiz Dilekçesi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Temyiz Dilekçesi

Mesaj gönderen Paşa »

YARGITAY () HUKUK DAİRESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA
Sunulmak üzere
………….. MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE


DOSYA NO :

TEMYİZ EDEN :

VEKİLİ :

DAVALI :

KONU :


TEMYİZ NEDENLERİ : Müvekkilim hakkında, gerçek dışı ve tahkir edici iddialar ileri sürerek, kişilik haklarına hukuka aykırı biçimde yapılan tecavüz sebebi ile, müvekkilimizi manevi zarara uğratan davalılardan, ….. Asliye Hukuk Mahkemesi taleplerimizin kısmen kabulü ile ......................... YTL manevi tazminata hükmetmiştir.

Dava konusu yayında müvekkilimizin adı ve soyadı açıkça zikredilerek son derece çirkin hakaretamiz ifadeler kesin bir dille yer almıştır. İddia ve isnatların ağırlığı ve yoğunluğu karşısında verilen tazminatın karşılığı yetersiz kalmaktadır.Zira malum olduğu üzre gerek Borçlar Kanunumuzda gerekse Medeni Kanunumuzda manevi tazminat namıyla bir miktar tazminata hükmedilebileceğinin düzenlenmesindeki amaç’ çekilen acıları yeterince dindirmek , kırılan yaşama
arzusunu tazelemek, tecavüzle uğranılan ruhi ızdırabın bir nebze olsun dindirilmesini sağlamaktır. Ohalde bu tazminatın sınırı onun amacına göre belirlenmelidir.


NETİCE-İ TALEP : Bundan dolayıdır ki verilen manevi zararı, sayın mahkemenin verdiği hüküm karşılamamaktadır. Bu vechile kararının TEMYİZEN BOZULMASINA KARAR verilmesini bilvekale saygıyla arz ve talep ederim…../…../…..

Temyiz Talebinde Bulunan
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Cevapla

“Paylaşım” sayfasına dön