YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Becayiş ya da mazeret tayini / Allah rızası için cevap verin [Birleştirildi]

Becayiş taleplerinin paylaşılabileceği bölüm.
Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Becayiş ya da mazeret tayini / Allah rızası için cevap verin [Birleştirildi]

Mesaj gönderen Bahtsızbedevi »

Arkadaşlar Ödemiş adliyesinden Torbalı Adliyesi ne geçmek isteyen 4b li sözleşme zabıt katibi var mı ? Varsa bana ulaşabilir. Ayrıca eş durumundan mazeret tayini yazıcam eşim infaz koruma memuru. Red gelme durumu olur mu ?

Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Becayiş

Torbalı Adliyesi verilir
Ödemiş adliyesi alınır
4/B sözleşmeli zabıt katipliği

Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Allah rızası için cevap verin

Arkadaşlar eşim infaz koruma memuru. Ben de sözleşmeli zabıt katibiyim. İl içinde farklı bir komisyona mazeret tayini yazıcam onay gelir mi sizce ? 😞

Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici

Re: Allah rızası için cevap verin

Mesaj gönderen Paşa »

Normal şartlar altında komisyonlar böyle durumlarda gerekli kolaylığı sağlamakta, ancak komisyondaki kişilerin inisiyatifine kaldığı için de %100 garanti diyemem. biraz da komisyon kalemindeki kişilerle ikili ilişkilerinize kalmış bir durum. komisyon kalemindeki arkadaşlarınız sizin için elini taşın altına koymak isterlerse muhtemelen yaparlar.
NOT: yakın zamanda geçici ve kalıcı bir şekilde mülakat adliyelerinde görevlendirilen arkadaşlar mevcut.

Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Herkesle aram iyi kimseyle bir sorun yaşamadım ama ufak bebeğim var 8 aylık bakacak olan annem de hastalık geçiriyor sürekli tedavi görüyor. Ben başka ilçedeyim eşim başka ilçede. Her gün 3 saatim yolda geçiyor o yüzden yazıcam mazeret tayinini inşallah Çıkar

Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen Paşa »

bu taleplerin kabul edilebilir nitelikte gibi gözüküyor, ancak söylediklerini havada bırakmamanı tavsiye ederim. alabiliyorsan raporlarla desteklemeye çalış. inşallah hayırlısı ile talebin kabul edilir.

Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ne gibi rapor alabilirim peki? Bebeğimin doğum raporunu ve annemin tedavisine ilişkin belgeler yeterli mi

Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici

Mesaj gönderen Paşa »

bebeğinin doğumuna ilişkin evraklar zaten özlük dosyanda mevcuttur. senin veya eşinin. ancak annenin rahatsızlığı ve bakımının gerektiği yönünde rapor temin edebilirsen elin daha da kuvvetlenecektir.

Bahtsızbedevi
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Becayiş ya da mazeret tayini / Allah rızası için cevap verin [Birleştirildi]

Tamam çok teşekkür ediyorum inşallah buraya tayinimin çıktığı haberini de yazmak nasip olur

Kullanıcı avatarı
Admin
Kurucu
Kurucu
İletişim:

Re: Becayiş ya da mazeret tayini / Allah rızası için cevap verin [Birleştirildi]

Mesaj gönderen Admin »

İnşallah, hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım işinizi halledebilirsiniz.
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.

“BECAYİŞ” sayfasına dön