YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Haberci (pandion) kullanımı

Hangi il veya ilçede, hangi birimde, ne görevi yapıyorsunuz? Burada sicilinizi paylaşabilir, haberciden birbirinizi ekleyebilirsiniz. Forumda bulunan üyelerimizin tanışmaları amacıyla kurulmuş bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Haberci (pandion) kullanımı

Mesaj gönderen Paşa »

Haberci, Adli Yargı, İdari Yargı, Yargıtay, Danıştay, İcra Müdürlükleri, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Ceza İnfaz Kurumları vs kurumlarda çalışan personellerin iletişim kurabilmesi için tasarlanmış bir programdır. Her bir personelin sicil tanımlaması ile kullanabildiği programda kişileri ekleyebilir, kendinize göre gruplandırabilir, toplu mesajlar gönderebilir, aynı yargı alanı içerisinde bulunduğunuz kişilere dosya evrak gönderebilmektesiniz. bu bakımdan oldukça faydalı olan pandion, sohbet amacıyla da kullanılmakta bu da personeller arasındaki verimi düşürmektedir.
Pandion açıkken, üst menüden "Kişi ekle" seçeneği tıklandığında açılan pencerede üst kısımdaki kutucuğa ab(sicil)@haberci (örneğin ab152434@haberci) yazarak istediğiniz kişiyi ekleyebilirsiniz. @haberci uzantısından başka bir uzantı yazdığınız taktirde hata verecek ve eklemek istediğiniz kişiyi habercinize ekleyemeyeceksiniz.
Bir kişiyi sicil numarası üzerinden ekleyebildiğiniz gibi, isim, soyisim gibi basit kriterleri girerek arama yaptırmak suretiyle de ekleme şansınız bulunmaktadır. bunun için kişi ekleme seçeneğinde alt kısımda kişi arama vardır. buraya aratmak istediğiniz kriterlerden birini seçip arattığınız taktirde pandion kullanma yetkisi bulunan tüm hakim, savcı, katip, infaz koruma memuru vs ekleyebilirsiniz.
Son olarak haberci vasıtasıyla birtakım dosya ve evrakların gönderilebilmesi mümkündür. ancak bunun için aynı yargı ağı içerisinde olmanız gerekmektedir. başka bir ilçedeki arkadaşınıza bile evrak göndermeniz mümkün değildir.

Cevapla

“HABERCİ” sayfasına dön