YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

2020 Yılı Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı

Görevde Yükselme sınavına ilişkin duyuruların yapılacağı bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

2020 Yılı Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı

Mesaj gönderen Paşa »

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak, Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan personellerle ilgili olarak 2020 yılında görevde yükselme sınavının yapılacağını aktardı.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, görevde yükselme sınavına ilişkin olarak şunu söyledi:
"2020 yılında içinde görevde yükselme sınavı açacağız. Şuan çalışmakta olan personelimizin bu görevde yükselme sınavına girmesini sağlayacağız ve özlük haklarında genişletici her türlü çalışmayla onların yanında olmaya devam edeceğiz"
Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan personellerle ilgili olarak en son 2017 yılında görevde yükselme sınavı açmış ve tercihler 2018 yılının sonuna doğru alınmıştı.

Sendikalar Harekete Geçti

Adalet Bakanlığı personellerinin üyesi olduğu sendikalar ise adeta yarışa girerek, üyelerinin uygun koşullarda görevde yükselme sınavı için eğitim program ve kursları düzenlemeye çalışmaktalar. Şimdiden birçok sendika belirli eğitim kurumları ile anlaşmalar gerçekleştirdi.
2020 Yılı görevde yükselme sınavına uygun sınav kitapları da hazırlanarak kırtasiye ve kitapevlerinde raflardaki yerlerini şimdiden aldılar.

Görevde Yükselme Sınavına İlişkin Olarak Açıklanacak Şartlar Merak Ediliyor

Adalet Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen sınavlarda, özellikle İdari İşler Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü sınavlarında yapılan duyurular ile uygulamalar arasında yaşanan çelişkiler nedeniyle sınava girmeyi düşünen personeller merak içinde kalmaktadır. Şöyle ki, son sınavlarda müdürlüğe yükselecek olan personellerin rotasyona tabi tutulacağı söylenmiş, bu sebeple sınav başvuru şartlarını taşıyan çok sayıda personel görevde yükselme sınavına başvurmamıştı. Buna rağmen sınav sonrasınaki uygulamalar gösterdi ki, görevde yükselme sınavında başarılı olarak müdürlük mevkilerine atanan personeller atandıkları kurum ve pozisyonda kaldı, mecburi rotasyon için uygun koşullarda ve sürelerde çalışan müdürler ise kemikleştikleri kurum, kadro ve pozisyonlarda kalmaya devam ettiler ve herhangi bir rotasyona tabi tutulmadılar. Bu sebeple “Rotasyon” şartı sebebi ile aile ve çevresini geride bırakmak istemeyen birçok personel sınava girmeyerek mağdur konuma düştü.

Kullanıcı avatarı
kmldnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: 06 Şub 2020, 13:29
Konum: Denizli Adalet Sarayı

Re: 2020 Yılı Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı

Mesaj gönderen kmldnz »

açıklanıverse de, kurtulsak artık.. merakla bekliyoruz.. :)

Cevapla

“GÖREVDE YÜKSELME” sayfasına dön