YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

2020 Yılı Uzlaştırmacı Sınavı

Uzlaştırma hakkında bilgi, örnek belge ve şablon paylaşımı yapılabilecek, sorunların dile getirilebileceği ve cevaplanacağı bölümdür.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Katip
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 4
Kayıt: 20 Oca 2020, 23:19

2020 Yılı Uzlaştırmacı Sınavı

Mesaj gönderen Katip »

Herkese iyi forumlar.

Bir çoğunuzun bildiği gibi en son yapılan değişiklikler ile 2018 yılında göreve başlayan uzlaştırmacılardan sonra bir daha sınav açılmadı. Geçtiğimiz son 4 - 5 ay içinde bir çok ilde uzlaştırmacılık eğitimleri verildi, sanıyorum eğitimlerin tümü tamamlandı ancak Bakanlık tarafından sınava ilişkin herhangi bir bildiri yapılmadı. Eski uzlaştırmacılar için ise, yönetmeliğe göre iki yılda en az bir kez yenileme eğitimi olması gerekiyor, süresi geldi ancak ona ilişkin bir duyuru henüz yok.

Uzlaştırmacı sınavının ne zaman açılacağı, yenileme eğitiminin ne zaman duyurulacağı hakkında bir bilgi henüz yok, bu durumlara ilişkin bilgisi olan var mı ? Herhangi bir bilgi alan bizimle de paylaşırsa memnun oluruz.

Teşekkürler.

Cevapla

“UZLAŞTIRMA” sayfasına dön