YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Avukatlık Bürosu Çalışanları

Noter ve Avukatlık Bürosu çalışanlarının sorularını iletebileceği, bilgi paylaşımı yapabileceği bölüm.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Avukatlık Bürosu Çalışanları

Mesaj gönderen Paşa »

Avukatlar, mesleklerinin icrası sırasında müvekkillerin vermiş oldukları vekaletnameler ile müvekkilleri adına özellikle adli yargı alanındaki soruşturma, kovuşturma ve icra dairesi dosyalarını takip ederler. Vekaletname aldıkları müvekkillerinin dosyaları için ise bürolarında bir dosya oluşturmakta ve bu yolla adli yargıda yer alan dosyaların hemen hemen aynı sureti de avukatlarda bulunmaktadır.
Avukatlık mesleğinin icrası sırasında en önemli kriterlerden biri titizlik ve dakikliktir denebilir. Çünkü gün içerisinde bürolarınızdaki görüşmeler, duruşmalar, keşifler, ifadeler ve daha nice işi bir araya sokuşturmaya çalışılıyor. Ayrıca bunun dışında banka işleri, icra dairelerinin işleri, hukuk mahkemeleri, ceza mahkemeleri, keşif vs sayıldığı zaman avukatların binbir parçaya bölünmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır. Avukatlar mesleklerinin icrası sırasında yanlarında birer katip çalıştırmaktadırlar. Bu personeller, avukatla aralarındaki anlaşmaya göre temizlik, çay, kahve, yemek, dosya takibi, banka işleri, vergi dairesi işlemleri gibi birçok alanda avukata yardım etmektedirler.
Ancak Avukatlık bürolarında çalışan personeller, çok cüzi ücretler almakta fakat çok büyük bir efor ile hem büronun dönüşümünü hem dosyaların takiplerini yapmaktadırlar.
Forumumuzda, avukat bürolarında çalıştığınız sırada karşılaştığınız veya karşılaşılması muhtemel olayları paylaşacak olursanız, deneyimli arkadaşlardan tavsiye alabilir. Büyük sanılan problemlerin bazen göründüğü kadar büyük olmadığını keşfedebiliriz.

Cevapla

“NOTER ve AVUKATLIK BÜROSU ÇALIŞANLARI” sayfasına dön