YARGI.org | Soru Cevap Uygulaması AÇILDI!

ÜYELİK ŞARTI YOK! İSİM VERME ZORUNLULUĞU YOK! ANONİM OLARAK SADECE BİR TIKLA SORUNUZU SORABİLİRSİNİZ.

Vatandaşların, alanında uzman veya konuyla ilgili tecrübesi bulunan kişilere hukuki sorunlarını iletmesi, çözüm araması, yargı çalışanlarının günlük karşılaştıkları mesleki sorunlar hakkında sorularına cevap araması, Bilirkişi, Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Pedagog, Tercüman, Uzlaştırmacı vs. gibi yardımcı yargı çalışanlarının sorularını iletebilmeleri, avukatların ihtiyaç duydukları konularda meslektaşları ile bilgi alışverişi yapabilmesi için, www.YARGI.org/SOR uygulaması yayında!

Sadece BİR TIKLA sorunuzu sormak için: BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Denetimli Serbestlik Müdürlükleri Çalışanları

Denetimli Serbestlik çalışanlarına ayrılmış, sorunlarını iletip cevap bulabilecekkleri tartışma bölümü.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Paşa
Yönetici
Yönetici
Mesajlar: 94
Kayıt: 19 Oca 2020, 20:46

Denetimli Serbestlik Müdürlükleri Çalışanları

Mesaj gönderen Paşa »

Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, savcılık aşamasında verilen denetim tedbirleri, kovuşturma neticesinde verilen tedbirler ile cezaevlerinden tahliye sırasında denetimli serbestlik hükümlerine tabi tutulan hükümlülerin denetimlerini tamamladıkları sırada gerekli hükümleri takip eden adalet bakanlığına bağlı birimlerdir.
Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, denetimli serbestlik müdürleri, katipler, infaz koruma memurları ile memurlar görev yapmaktadır. Görevleri icabı, hükümlüler, şüpheliler ve sanıklar ile iletişim halinde bulunmaktadırlar. Ayrıca hükümlü, uyuşturucu kullanmak suçundan şüpheliler ve denetimli serbestlik ve adli kontrol hükümleri çerçevesindeki hükümlü ve şüphelilerle ikili görüşmeler düzenlemekte, eğitim ve seminerler vermekte ve ayrıca hükümlülerin kamu hizmetlerini gerçekleştirmelerinin kontrollerini sağlamaktadırlar.
Böylesine kritik iş ve işlemleri gerçekleştiren personellerin problem yaşamamaları mümkün değildir. İş yüklerinin varlığı aşikar iken, bir yandan da iletişim halindeki kişilerin sıfatları da ayrı bir yüktür.
Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde görev yapan personeller, yaşadıkları sıkıntıları forumumuzda dile getirdikleri taktirde çözümlerinin daha kısa sürede ve net olacağı kesindir. Çünkü, deneyimlerin paylaşılması ile çözümsüz gibi görünen problemler bile kolaylıkla halledilebilir, sıkıntılar beklentilerden daha kolay bir şekilde atlatılabilecektir.

Cevapla

“DENETİMLİ SERBESTLİK ÇALIŞANLARI” sayfasına dön